Välkommen!

Vill du sälja våra mobiltillbehör? Tryck på knappen nedan och fyll i dina önskemål och kontaktuppgifter så återkopplar vi så fort vi kan!
LEDIGA TJÄNSTER

Vi söker personal!

Account Manager / Merchandiser Övre Norrland

Läs mer om tjänsten genom att gå in på Lediga tjänster eller klicka på knappen nedan.
nyhet

Vi övergår till Portal4sales

Med en "Lookbook" sparar du tid och får en bättre översyn på produkterna när du lägger en order.

Om oss

Företagslänken AB

Vår affärsidé är att leverera mobiltillbehör till den svenska marknaden. Vi har sedan 2014 jobbat som importör av produkter mot mobiltelefonmarknaden. Vi fungerar som grossist gentemot dagligvaruhandeln, bensinmackar och bygghandeln. 

För oss är en hög servicenivå en självklarhet. Vi försöker i varje enskilt fall göra vårt yttersta för dig som kund. Vi jobbar ständigt med produktutveckling för att leverera det senaste på marknaden.

Vi har i dagsläget flera Produktpåfyllare/Säljare utplacerade i Sverige som sköter om produkterna i er butik.

De gör regelbundna besök och jobbar med att förstärka och förtydliga koncept, varumärket och sortiment genom att bygga miljöer och exponera varor på ett säljande sätt, samt skapa kampanjer.

Syftet är att förändringar i varupresentationen och kampanjuppföljningar ska märkas genom att butikens försäljningssiffror går upp. Arbetet går ut på atthitta nya försäljningsmöjligheter genom att utveckla hur varorna i butiken presenteras.

Vi testar även våra produkter hos oberoende testfaciliteter i Sverige för att löpande hålla den höga kvalitén och säkerheten vi eftersträvar.

Kontakt

Vi som jobbar på Företagslänken

Letar du efter din säljare eller någon av oss på huvudkontoret har du hittat rätt

Christian Ideståhl

VD / CEO

0704-44 90 72
christian@foretagslanken.se

Fabian Revestam

Inköpschef / Butiksinredning / Marknadsföring

0708-15 23 83
fabian@foretagslanken.se

Carl Wahlin

Art Director / Marknadsföring

0708-69 38 49
carl.wahlin@foretagslanken.se

Dick Florhed

Inköpare

0708-66 68 67
dick@foretagslanken.se

Emma Hansson

Account Manager/Merchandiser
Övre Norrland

0708-11 43 37
emma@foretagslanken.se

Wilma Andersson

Account Manager/Merchandiser
Nedre Norrland

0703-13 30 60
wilma@foretagslanken.se

Malin Hysing

Account Manager/Merchandiser
Väst

0702-58 85 01
malin@foretagslanken.se

Ellinor Karlsson

Account Manager/Merchandiser
Öst

0708-87 63 57
ellinor@foretagslanken.se

Alex Bredberg

Account Manager/Merchandiser
Söder

0709-59 96 72
alex@foretagslanken.se

HITTA HIT

Huvudkontor

Har du några frågor angående våra produkter eller bara vill veta mer, tveka inte att kontakta oss! Lite längre ner hittar du även ett kontaktformulär. 

Idögatan 27, 58278 Linköping  

013-10 12 29

info@foretagslanken.se 

Lördag-söndag: stängt, Måndag-fredag: 7:00-16:00

KOntaktformulär

Kontakta oss

Namn E-post Meddelande Jag accepterar reglerna och villkoren och integritetspolicyn Skicka in